Вівторок, 19.03.2024, 06:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Полтавська гімназія №17

Меню сайту
Спільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міжнародне співробітництво

 

УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ВІКНО В АМЕРИКУ»

Інформаційні центри "Вікно в Америку" - проект Посольства США в Україні

Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Києві підтримує низку інформаційних центрів у різних регіонах України. До цієї мережі входять Центр інформаційних ресурсів Посольства США та Американська бібліотека в Києві, а також 26 центрів "Вікно в Америку" в різних областях України, включно із 5 центрами "Вікно в Америку для майбутніх лідерів". Центри "Вікно в Америку" створені на основі партнерства між американським урядом та українськими обласними бібліотеками.

Мета:

-  надання актуальної інформації про США

- поповнення фондів бібліотек англомовними виданнями. Їхня місія полягає в сприянні взаєморозумінню між США та Україною. Це досягається шляхом надання інформації про США: їхню історію, уряд, суспільство та цінності; забезпечення доступу до ресурсів Інтернету. Вони також інформують про американські програми допомоги та обміну.

Форми співпраці:

- участь учителів та учнів у засіданнях клубу, семінарах, лекціях

- поповнення диактичних, відео- та аудіо- матеріалів для використання на уроках

- спілкування з носіями мови

- організація роботи волонтера Бетані Венц в рамках даної програми

 

   Регулярні виступи американських фахівців, працівників Посольства, науковців програми Фулбрайт, добровольців Корпусу Миру та інших американських громадян сприяють покращанню взаєморозуміння між американським та українським народами. Через "Вікно в Америку" розповсюджуються матеріали про США, зокрема публікації Бюро міжнародних інформаційних програм Державного Департаменту США. Тут також зустрічаються випускники програм, що фінансуються американським урядом, проводяться семінари, фотовиставки, лекції, перегляди американських фільмів та інші культурні заходи, що сприяють кращому розумінню США.

 Співпраця з Корпусом Миру

Волонтери Корпусу миру часто відвідують відкриті засідання КІДу в нашій гімназії, розповідають про культуру США, традиції країни.

 

 

 

РОБОТА ВОЛОНТЕРА КОРПУСУ МИРУ У ПОЛТАВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ №17

 

З грудня 2012 року у гімназії працює волонтер Корпусу миру.

Ім’я: Бетані Венц, 22 роки

Освіта: Північний університет, Огайо

Спеціальність: психологія та іспанська мова

 

 

Мета роботи в якості волонтера Корпусу миру:

Я приїхала до України з освітньою метою. Я би хотіла допомогти учням та викладачам покращити рівень володіння англійською мовою, допомогти учителям у пошуку нових матеріалів для викладання мови, створити додаткові фонди дидактичних матеріалів. Я також хотіла би підвищити рівень розуміння американської культури в українському суспільстві. Серед моїх завдань – допомога учням, які прагнуть здобувати освіту в США, досягти своєї мети. Крім того, я би хотіла покращити рівень розуміння української культури у Сполучених Штатах після мого повернення.

 

Форми роботи:

  •  проведення уроків англійської мови
  • підготовка виховних заходів
  •  участь у програмі «Вікно в Америку»
  •  проведення занять гуртка знавців англійської мови
  •  участь у конференціях та семінарах викладачів англійської мови міста та області
  • розробка дидактичних матеріалів
  • заняття для обдарованих учнів: підготовка учасників олімпіади з англійської мови
  •  організація листування з американськими підлітками
  •  робота у літньому мовному таборі

 

 УЧАСТЬ УЧНІВ У ПРОГРАМІ FLEX

Відома серед незалежних країн вже 19 років Програма обмінів з лідерства і навчання FLEX для старшокласників надає можливості проживання на правах члена родини та навчання в середній школі у США. Програма обміну майбутніх лідерів  FLEX (Future  Leaders Exchange Program) є першою довгостроковою програмою для учнів; затверджена Конгресом США та підтримується Американською Радою в Україні.  Дана програма спрямована на виявлення  здібних до навчання,  мов та активної участі у соціальних проектах учнів з метою надання їм річної стипендії на навчання.

Учні нашої гімназії є активними учасниками цієї програми. У 2010-2011 навч. році Анастасія Киричок виборола степендію FLEX та, навчаючись у Сполучених Штатах, зарекомендувала себе цілеспрямованим і практично сформованим лідером як у науково-дослідницькій роботі, так і в громадському житті. ЇЇ ідеї спрямовані на вдосконалення і покращення освіти , науки і культури. Дана програма надала можливість не лише навчатися новому, знаходити найраціональніше та найкраще, а й спонукала до розуміння цінності своєї Батьківщини і розвитку патріотизму. В 2011-2012 роках Анастасія -  регіональний представник програми FLEX у м. Полтаві, делегат Mолодіжного Європейського Парламенту в Україні, активна учасниця волонтерського руху до ЄВРО-2012 в Україні та координатор програми соціальних проектів «Зробимо це в Україні», яка заохочує застосовувати кращий доробок незалежних країн для процвітання рідного міста і держави. Андрій Ткачук виборов стипендію від програми FLEX на 2011-2012 навч. рік і навчався у США  і сподівається застосувати набуті знання для подальшої розбудови України.

  

Завдання співпраці гімназії з програмами обміну :

  •        надання можливості покращення рівня володіння іноземною мовою;
  •       стимулювання до кращого навчання і поглибленого вивчення інших предметів;
  •       спілкування з іноземними учнями;
  •       розвиток лідерських якостей та їх використання у подальшому покращенні суспільного та економічного життя України;
  •       виховання патріотичного сумління;      пізнання і розуміння соціокультури інших країн.
  •  СПІВПРАЦЯ З «СМС-КЛУБОМ» 

   

Полтавська обласна молодіжна громадська організація існує з грудня 2009 року. Завданнями Організації є пропаганда здорового способу життя серед молоді Полтави, профілактика девіантної поведінки, поширення християнських моральних цінностей, поширення ідей захисту довкілля, протидія расизму.

   Одним із важливих напрямків роботи організації є культурний обмін між студентами різних країн. Задля розвитку даного напрямку налагоджена робота програми «Обмін культур», яка передбачає проведення вечорів інтерактивного спілкування між українськими та американськими студентами та учнями англійською мовою з елементами тематичних ігор та вистав. Окрім цього відбувається обмін досвідом та методиками викладання між американськими та українськими вчителями, що сприяє покращенню якості нашої вітчизняної освіти. За час існування ПОМГО «СМС-клуб» Полтаву відвідали групи з Auburn University, Alabama University (Алабама, США), Union University (Теннессі, США), Aurora University (Іллінойс, США).

 Другий рік поспіль ПОМГО «СМС-клуб» проводить інтерактивний десятиденний курс вивчення англійської мови «Динаміка англійської мови» спільно з міжнародною організацією Michael Gott International.

Форми співпраці гімназії №17 із «СМС-клубом»:

-          організація занять з англійської мови для учнів різних вікових з викладачами із США

-          участь учителів, учнів та батьків у заходах та акціях

-          обмін досвідом викладання мови між українськими та американськими учителями.

Інформація про перебування німецької делегації у м. Полтава 

З 22 вересня по 29 вересня 2009 року учні та вчителі Полтавських гімназій  № 17 та № 33 приймали делегацію з міста-побратима Ляйнфельден-Ехтердінген у Німеччині. В вечорі 22 вересня до Полтави прибули 29 учнів та 2 викладачів, яких зустріли за українською традицією хлібом та сіллю. Цей візит відбувався за програмою обміну учнями. Програма перебування гостей була насиченою і цікавою. 

23 вересня члени делегації відвідали заходи до Дня міста, побували на оглядовій екскурсії центром міста. Особливо запам’ятався святковий концерт на стадіоні «Ворскла» та яскравий салют. 

24 вересня гостей приймала гімназія № 17. Німецькі учні та викладачі побували на екскурсії по закладу: відвідали музейну кімнату В.Г. Короленка та Музей дитячої творчості, розповіді про експозиції учні гімназії підготували німецькою мовою. Гості також завітали до кабінетів інформатики, англійської мови та хореографічної зали, де мали змогу не лише поспілкуватись з учнями, а й долучитись до мистецтва танцю. Велике захоплення у гостей викликали спортивні змагання з футболу, і вони з радістю приєдналися до гри. Кульмінацією візиту стало відкрите засідання Клубу інтернаціональної дружби, на якому гості з Німеччини мали змогу побачити Україну очима молоді, перевірити свої знання пам’ятних місць Полтави під час вікторини, послухати оркестр народних інструментів та пісні англійською, німецькою та українською мовами. Виступи учнів гості вітали бурхливими оплесками. В вечорі делегація відвідала Музей Полтавської битви.

25 вересня німецька делегація завітала до гімназії № 33, де на гостей чекали незвичайні уроки, конкурси та концерт. А вдень всіх запросили до «Екватора». Молодь двох країн мала змогу поспілкуватись та порозважатись.    

26 вересня гості разом зі своїми полтавськими друзями відвідали Опішню, де відвідали національний музей-заповідник українського гончарства та ознайомилися з музеями родини Пошивайлів та гончарки Селюченко О. 

Цікавим видався день спілкування у родинах, 27 вересня. Кожна родина запропонувала свій варіант відпочинку: пікнік біля вогнища з традиційними піснями, рибалка чи прогулянка вечірньою Полтавою. 

Вранці 28 вересня делегація побувала на екскурсії на фабриці «Рошен» у Кременчуці. Цей візит був пізнавальним та «смачним». Всім дуже сподобались солодкі гостинці. А в вечорі німецькі гості учні двох полтавських гімназій та їх батьки зібрались у стінах гімназії № 17 на прощальний вечір з піснями, танцями та дискотекою.

Наша школа знана у Полтаві як школа Миру. 1 червня 2005 року благодійний фонд «Зірки миру» в особі президента фонду Казутоші Йошиду (Японія) і гімназія №17 м.Полтави підписали угоду про відкриття Школи Миру.

   Школа Миру має на меті:

1. залучити до миротворчої діяльності дітей, батьків, педагогічний колектив;

2. організувати миротворчі театри, фестивалі, конкурси;

3. брати активну участь у спільних з фондом мори творчих заходах.

Учні 9 – 11 класів щорічно беруть участь у конкурсі «Акт на підтримку свободи» Державного департаменту США.

 

КЛУБ ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНОЇ ДРУЖБИ

  

Клуб існує майже сім років. останнім часом ми чуємо заклики до братерства, єдності. Але заклики залишаться тільки словами, якщо ми не замислимося, яким чином їх реалізувати.

   Гімназія №17 для себе це питання вирішила: навчаючи дітей іноземної мови, учителі прагнуть сформувати у них навички спілкування в різних життєвих ситуаціях з представниками різних країн.

   Одним із пріоритетних  напрямків нашої гімназії є розвиток міжнародного співробітництва та участь у міжнародних проектах.

Завдання:

-          Розширювати філологічний кругозір учнів.

-     Викликати інтерес та любов до країни, мова якої вивчається, стимулювати учнів до   вдосконалення  умінь та навичок.

-          Налагоджувати дружні стосунки зі студентами країн, які навчаються в нашому місті.

-          Знайомитися із культурою та традиціями країн.

-     Намагатися зміцнювати повагу та дружбу між людьми різних національностей.

-          Приймати активну участь у виконанні програми Корпусу Миру.

Основні форми роботи КІДу

-          листування учнів з однолітками з різних країн;

-          спілкування за допомогою Інтернету (чарти, електронне листування, «скайп»);

-          обмін делегаціями учнів;

-          обмін враженнями про відвідання різних країн;

 

-          проведення відкритих засідань із запрошенням іноземних гостей.

  

Форма входу
Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Корисні посилання

УЦОЯО ХРЦОЯО УО
Зворотній звязок
E-mail отправителя *:
Тема письма:
Текст сообщения *:


Copyright Гімназія №17 © 2010-2024